Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лісівщинська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04347999) був реорганізований і увійшов до складу Ушомирської громади

Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка про Лісівщинську сільську раду  Коростенського району Житомирської області

Лісівщина – село, центр Лісівщинської сільської ради. Розташована на віддалі 22 км на південь від районного центру на автомобільному шляху Виступовичі-Житомир і 66 км від обласного центру м. Житомир   на схід від села на віддалі 2 км  проходить залізниця того ж напрямку. Через село Лісівщина протікає річка Лемня.

До складу сільської ради входять села Лісобуда та Мойсіївка

В центрі села Лісівщина знаходиться двохповерхова загальноосвітня школа, оточена фруктовим садом, двохповерхове адмінприміщення, де знаходиться виконавчий комітет сільської ради та правління СТОВ ім.Чкалова. В 1993 році побудована  типова церква. В селі працює дитячий садок на 25 місць, сільська лікарська амбулаторія, аптека, поштове відділення, будинок культури, сільська бібліотека, два магазини.

Лісівщина має своє давнє минуле. В архівах сказано: „Лисовщина бывшее имение знаменитого князя М.Кутузова-Смоленского, село упоминается в акте от 1501 года в инвентаре г.Житомира…». Великі масиви лісів колись навколо оточували с.Лісівщину, від чого, можна вважати воно і дістало свою назву „ліс” і „община”.

Лісівщинська сільська рада була створена в 1921 році і входила до Ушомирського району Коростенського  округу Київської області.

В 1941 році на захист Батьківщини стали 359 лісівщинців. В листопаді 1943 року село було звільнено від гітлерівських загарбників. Лісівщинці самовіддано боролися на фронтах Великої Вітчизняної війни. З них 293 чоловіки нагороджено орденами і медалями, 31 чоловікові присвоєно звання офіцера Радянської армії, 176 воїнів пали в боях смертю хоробрих  за визволення, 38  чоловік повернулося з війни  інвалідами.

В 1967 році жителю с. Лісівщина льотчику О.М.Дубінчуку, який у квітні 1945 року розом із своїм командиром повторив подвиг М.Ф.Гастелло, споруджено пам”ятник. Його ім”ям названо Лісвщинську загальноосвітню школу І-ІІІ ст..

На честь загиблих 27 воїнів-визволителів в с.Лісівщина  споруджено обеліск Слави.

Населення громади станом  на 1 січня 2016 року становить 780 чоловік.

На землях села Лісівщина знаходятся  багаті родовища титанових руд – ільменіту. Під розробкою Іршанського гірничо-збагачувального комбінату ДП «ОГХК» знаходиться близько 1000 га земель.

В тридцяті роки дев”ятнадцятого століття на територію сільської ради  в села Лісобуда та Мойсіївка було переселено багато людей німецької національності.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування